Снятинщина і не тільки

Коломия - Матеївці - Борщів - Заболотів - Новоселиця - Завалля - Хутір-Будилів - Снятин - Стецівка - Белелуя - Ганьківці - Слобідка - Кулачківці - Заболотів
11/06/2014

Учасники мандрівки:

goroh

Як писав “класик”: “Коли не знаєш з чого почати, то закрадається думка, – а чи варто починати взагалі..? Але є про що розказати, тож доведеться з чогось почати”
Почну трохи здалеку. 3 роки назад на цьому прекрасному форумі я познайомився з засновником і автором сайту http://decerkva.org.ua/, який проїхав ровером і пройшов ногами тисячі кілометрів львівської області, для створення цього величезного фотоархіву. І я відповів на прохання допомогти завершити Львівську область, і об”їхати Турківський і гірську частину Старосамбірського р-ну.
Мені сподобався такий спосіб проведення вихідних – поєднання особисної і суспільної користі. Також в плюс, що не потрібно для маршруту велопоїздки вишукувати гарні місця, тут вони самі тебе знаходять. -msIMd0_qDw
І понеслась. На даний час в мому “активі” 1.5 райони Львівської, 2 райони Тернопільської і майже 6 районів Франківщини. Загалом це вже більше ніж 250 старих дерев”яних церков. Маю в планах (в мріях) об”хати всю Франківську область і зафіксувати всі близько 550 старих дер. церков, поки до них не добрався вогонь чи рука москаля/криворукого реставратора. Є вже конкретні плани і треки на наступні 3 райони.
Але тут не про це. Звіт буде про одну конкретну поїздку, і якщо ви дочитаєте пост до кінця, то зрозумієте для чого я писав той весь вступ.
Отже. Дякуючи вихідним на Зелені свята/гарній погоді. Вдалось здійснити поїздку яка давно була в планах, але ніяк не знаходився відповідний момент. Мова йтиме про Снятинський район. Не зустрічав на форумі (і пошук не допоміг) звітів з поїздок по тих місцях, і вирішив це виправити, бо після поїздки вважаю, що місто Снятин, незаслужено обділене увагою.
В моїх поїздках час і маршрут розприділяються так, щоб за день між поїздами встигнути об”їхати максимум об”єктів. І часу на те, щоб десь зупинитись і пофотографувати гарні -msIMd0_qDwмісця немає. Тому раніше ніколи не писав звітів, бо читати мої супервраження від поїздки без фотографій певно не було б дуже цікаво. Та цього разу їздив на два дні, відстані відносно не великі і вдалось трохи погуляти Снятином і пофотографувати. Через запізнення поїзда, дякуючи якому я не встиг на свою електричку Ів.Франківськ – Коломия, вперше їхав з ровером в автобусі. Виявляється в Еталоні його можна вільно розмістити).
З приємного – відносно рівні дороги. Асфальту по селах і між ними було не менше 80%. З – неприємного прокол після якого виявилось, що в мене з собою дзюрава запаска і латки без клею (але це окрема історія), і палюче сонце від якого два дні сховатись було нікуди.

Снятинська ратуша – одна з найвищих в Україні.В місті багато діючих/закинутих храмів різних конфесій. Ось діючий і реставрований римо-католицький костел. Позаду якого чудовий сад з оглядовим майданчиком.
При таких краєвидах в місті є кілька таких площадок. Річка в долині це Прут. На задньому плані гори, яких на жаль не видно на фотографіях. Адвентисти сьомого дня трохи зіпсували дверима такий прекрасний будинок. Можливо на сьомий день вони зрозуміли, що зробили дурницю, та було вже пізно… Є багато ось таких гарних будиночків трохи підіпсованих рекламою і єврореставрацією, але є і не зіпсовані.

Загалом, в наших реаліях місто справило враження непогано доглянутого, без незворотніх псевдореставрацій, і з багатьма “правильними” проектами. Ось наприклад позаду ратуші обмежили рух машин на невеликій ділянці дороги і облаштували майданчик для ролерів. Збоку доглянутий парк, лавочки дитячий майданчик… красота… В цілому по місту доволі багато спортивних і дитячих майданчиків, парки і облаштовані місця відпочинку

Думаю людям які ремонтували цю дорогу можна легко пояснити, що вапно на бордюрах це “Г” і вулиця буде виглядати прекрасно.

Замітив декілька велопарковок. Ця наприклад в дворі музичної школи. Біля міської ради гарно пострижені кущі і висаджені квіти. Гляньте яка симпатична центральна забудова. Повикидати всю ту циганщину і навіть без реставрації буде виглядати чудово.

Навпроти, улюблене місце відпочинку снятинчан. Діючий, граючий фонтан. Є в місті і свій кінотеатр (діючий).

Wu_mxlgL5t8

За два дні вийшло 240км. Сфотографував 45!!! дерев”яних церков. Багато в тих краях триверхих і є навіть п”ятиверхі красуні.

А тепер повернімося до вступу. На даний момент на сайті є завершений архів Львівської області і відносно непогано йде процес по Франківській. З Тернопільської ситуація не дуже втішна і невідомо коли зміниться. Якби раптом в когось виникло бажання здійснити свій вклад в цей безцінний проект, чи організувати велопоїздку з користю – звертайтесь. Ваш внесок історія не забуде. Якщо ви раптом по своїх справах їздите/мандруєте Тернопільщиною і вам не складно зупинитись на 10хв., щоб сфотографувати потрібний об”єкт і надати фотографії для користування http://decerkva.org.ua/ – звертайтесь. Автор сайту надає повну інформаційну підтримку.

Залишити відповідь