Спекотне Закарпаття

Воловець-Міжгіря-Колочава-Хуст(руїни замку,долина нарцисів)-Мукачево
19/05/2008
210

Учасники мандрівки:

_BuR_

Одним словом – хто казав що закарпаття не сонячне?
210км
9год47хв їзди
21.4км/год середня
59км/год мах
Воловець-Міжгіря-Колочава-Хуст(руїни замку,долина нарцисів)-Мукачево.
Попутчиків не знайшлось, їхав сам.
IMG_5493Поїздка майже спонтанна так як те що планувалось не склалось їхати тим не менше кудись хотілось,
за три години до відправлення беру квиток на 99 поїзд до Воловця, закупи в Сільпо на пару хвилин додому(їхав з роботи)і знову на ровер на жд вокзал.Деколи і дві години сну бувають солодкими).
4год ранку, коли ще всі велоднівці ще спали, я вже крутив ексцентрик на ст.Воловець, обнулив компутир і вперед.Погода не підвела,зранку досвіта було досить тепло, світати почало теж дуже скоро і вже за Пилепцьом можна було їхати без фари.
До повороту в село на вдсп. Шипіт від перону 16.540км.

IMG_5527Місцями по селах був неймовірний туман, білий мокрий і густий.
Осідав на окулярах, на руках, на касці ….враження шо проїхав через якусь мойку))
Їхалося добре , вирішив їхати ч/з с.Синевир-Колочаву (тою другою дорогою), не зважаючи що ти серед гір дорога рівнинна в долині річок, потім було водосховище, краса яку словами і фотіком не передати.Вся дорога до Хуста такаж рівна далеко по боках видно гори, які виглядають одна з поза другої, машин практично нема, неділя всі топають до церкви, кидається в очі те що всі чоловіки в капелюхах))), садиби не величкі зате гарні і акуратні, все цвіте і пахне)).
IMG_5543Перед Хустом зробив привал невеликий, кинув той ровер, рюкзак, розкинув чохол роверовий і ПРИЛІГ(на той час собі міг таке позволити,час ніби не дуже піджимав,електричка з Мукачевого в 17:15), десь далеко в білій димці гори….і холодна вода в баклашці)).
Добираюсь до Хуста,(на меті було видертись до того замку, точніше до того шо з нього залишилось) ну і долина нарцисів, і одне і друге знайти не склало особливих труднощів.
На замок був вказівник, знаходився він на пагорбі досить не малому такому, щось типу як в нас високий замок, до нього веде доріжка виложена з шутру,каменюк, які ужасно слизькі,до половини гори вилетів на 1-5 аж сам собі дивувався, мета от от і ти крутиш шо є сили…другу половину йшов пішки, заслизько для такого градусу підйому, плюс трохи болота, яке не висихає через дерева. IMG_5582
Комарі раді були мому приїзду як ніхто ніде))).
Ну видерся на гору, ну побачив якісь розвалини,вигляд на місто був би кращим якби не заважали дерева, людиська які теж там були йшли дальше в якісь зарослі, я розчарувавшись, в непобаченому немав бажання лазити і годувати комарів.В низ спускатись було веселіше,(до речі кому потрібне Хустівське болото з замкової гори?ровер ще не помитий))).
Потім була долина нарцисів(там вона (поле нарцисів(рус.)).Зразу біля села луг,долина в якій і ростуть квітки,машин як в центрі в годину пік, людей відповідно ще більше, як на день міста, всі ходять і товчуться.
IMG_5611Вхід 5грн,+5грн за ровер,здирство!
асвальтовані доріжки розходяться туда сюда, де нема – там є витоптані )).
імхо нічого особливого, ті люди, 10 грн(питається за що), 2 розчарування за день.
Попереду 73 км до Мукачева…а часу зовсім мало, виїхав на окружну, взяв курс на Мукачево і зрозумів шо вітер не мій напарник, час теж не за мене, сонце регоче з мене своїм пекучим світлом, ще й покришки не напів сліки, і що я тут роблю за кількасот кілометрів від дому, нє шоб взяти матрас на прокат)))…ех…кручу кручу….
пробував зупиняти буси, автобуси….навть і не думають…кожен сам за себе.
По розрахунку якщо була б стабільна шв 24-27км/год встигаю, але це друга сотня і всі вище вказані фактори,+ ще по місту на жд вокзал.
Як би не було з кожної такої поїздки щось для себе нове тай почерпається,
цього разу, далі буде зрозуміло чому, – “треба боротись до останнього, і вірити)) навіть коли реально ну хвилин 15 не хватає, і ніде їх нагнати”.
Тішило шо дорога теж рівнинна, до пори до часу, село за селом….і тут переваліще, крутиш, їдеш по малу 7км/год вітру 0, необдуває нічим- маєш тобі сонячне закарпаття….половина перевалу…..ого ше крутіше…надія що буде спуск виявилась марна(він виявився багато кілометрів в переді), враження, що виїхав на хребет і далі по ньому смажився під сонцем, по селах вже червоніють черешні, на схилах розростаються виноградники, далеко на горизонті все ті ж гори, багато гір, які манять до себе хоча б раз в два тижня.

IMG_5529
Чергове село, і тут фруктовий рай…..черешні,полуниця….ну і з того року виноград, грушки…помідори…..ціни самі рузумієте- відповідні.
Вторгував пів літри черешень за 10грн.
До мукачева ~43км і грубо 2 год часу….ага а попереду перевал один і зо два підйоми.
Марно зупиняти попутку, і сподіватись на когось….може треба було хочаб колесо відкрутити…)))
В наступному селі з фруктовго раю переїзжаєм в рибний…..враження що в якійсь прибережній зоні….а там за горбами виявляється розкинулись озера, неділя купа віддихаючих рибаків і просто..потім були ще озера…а вже тоді Мукачівський район, на перевалі місцеві торгують тими ж таки черешнями, тут за пів літри 20 грн)).
Сів віддихнути, вся вода була допита, ізюм доїджений…
…серпантином в низ з вітерцем шо називається)…Мукачевом і не пахне….оглядаюсь на зад може хто підкине, може комусь на хвіст впаду…на моє щастя дивлюсь їде мініскутер….махаю шоб збавив хід….дивлюсь, а то дві кобіти собі печуть, я їм в слід “дівчата, чекайте…дотяніть до міста, на поїзд не встигаю”, думали жартую))), а потім як ми тебе до тянем?, короче добре що хтось придумав ручки для пасажира…от за неї я і вчепився….одною рукою руль, другою за скутер,
тяга в нього так нічо, тіки накату ніякого, і так кілометрів з 5-ть з швидкістю 40-50 я був доставлений в пункт призначення, показали дорогу на вокзал, де в час мого приїзду вже прибула мукачівська і йшла посадка.
Дівчата велике дякую!)
З останніх сил задерся по сходах в вагон і вже там були ковбаски “мисливські”,і де я їх планував смажити?
Ровер довелось запакувати, та ще й до того скаазати що їду до Стрия, до якого теж грошей не вистарчало(Придумайте хтось банкомат в поїзді!).Врезультаті за 7 грн(2 з яких були порвані на дві половинки)я успішно достався Львова.
п.с.радий зустрічі на пероні)))

Залишити відповідь