100 км навколо сколівських бескидів

Сколе - Корчин - Сопіт - Довге - Зубриця - Сухий потік - Тисовець - Козьова - Сколе
13/08/2012
100

Учасники мандрівки:

tarasikd

Почалось все з того, що прочитав звіт про подорож на велосипеді по росохацьких полонинах і дуже мені захотілось поїхати туди. І ось карти лягли їду!!!
План спочатку був добратись електричкою до Трускавця далі через перевал до Східниці і на Рибник, але трускавецька електричка чомусь їхала тільки до Стрия. Це вже не вперше одного разу це мені вже поламало плани але не сьогодні. Було вирішено стартувати зі Сколе. Доїхавши мукачівкою до Сколе закупившись провіантом (так як далі з магазинами а тим більше кафе не дуже) поїхав трасою в сторону Дубини.

c7e31c18c40aБуквально через пів години я вже їду долиною р.Стрий їхати досить приємно підйом не відчувається,машин мало до Підгорець більша частина дороги в тіні. Доїхавши до моста перед Сопотом була спокуса поїхати далі правим берегом річки однак спитати не було в кого. Вирішив не ризикувати поїхав провіреною дорогою. За Сопотом на цій дорозі великі калабані багато з яких я не ризикував просто проїхати тому довелось обходити. Але ці труднощі компенсували краєвиди які почались.

Так тими калабанями докотив до Довгого далі дорога стала краща. Розпитавши місцевих про дорогу по правому березі вияснив що можна було їхати нею і що в довгому є кладка через річку. Перед Рибником дорога йде різко вверх і виходить на скелю над річкою.

Проїхавши Рибник і Майдан вирішив зупинитись на обід. Перекусивши суттєво зменшивши вагу рюкзака, освіжившись в річці поїхав в напрямку Зубриці. Поляни за Майданом ідеальні для привалу.

13138413685bПо дорозі натрапив на ожину, що мене затримало хвилин на 10. Заїхавши в Зубрицю впадає в очі, що майже біля кожної хати є невелика капличка такого ніколи не зустрічав.
Так як на карті далі села дороги нема вирішено розпитати дорогу в місцевих. Очі в них були великі коли почули, що я ровером до Тисовця хочу доїхати. Однак пояснили доволі адекватно. Отож доїхавши до клубу повертаю ліворуч і їду вздовш потоку до каплички.

bd4b8aae4806Тут роблю невеликий привал набираю води з джерела і вперед далі почнеться ж… Від каплички через 200-300м повертаю праворуч вздовш потоку що впадає з права. До цього місця була дорога по якій можна було їхати ця дорога пішла далі хз куда. Далі вже велосипед несу я бо навіть везти його збоку неможливо. Дороги нема йду потоком. Десь через 20 хв виходжу на поляну де сходяться два потоки звідси починаю підніматись різко вгору між цими потоками. Спочатку стежка іде вздовш вирубки, а далі заходить в ліс. Тут підніматись стає набагато приємніше.

Починаються чорничники які неабияк мене затримують. Ну нарешті виходжу на полонини. Далі за порадою місцевих рухаюсь траверсом який поступово виходить на хребет. Дороги по хребту аж до Великого верху нема в сідло сідав кілька раз і то на спусках по стежці їхати погано через чорничники за які чіпляють педалі. Починаю розуміти, що на електричку на 18-20 в Сколе не встигаю. Ну нічого є мукачівка в 20-20 мав би встигнути. Це мене заспокоює і я засідаю в малинниках яких там дуже багато.
Отак не поспішаючи доходжу до церкви на г. Великий верх часто зупиняючись для фотографування краєвидів.

Неприємно вражають вирубки лісів і то в межах національного парку. Від церкви вже поїхалось веселіше під 40 на спусках частину підйомів вже можна їхати в сідлі.

b45cd9a770d0Досить швидко почався спуск з хребта там дорога стала трохи гіршою. Доїхавши до галявини побачив, що є відгалуження від основної дороги яке йде вверх. Ой як не хотілось мені рухатись цією дорогою, але глянувши на карту зрозумів що спуск вниз це на с.Сухий потік а я хотів попасти на Тисовець. Починаю підніматись цією дорогою і розумію, що можу не встигнути на мукачівку. Частину дороги доводилось йти пішком та щей малина затримувала. Ну ось нарешті виїжджаю на ідеальний асфальт біатлонної траси. Але до мукачівки трохи більше години. Таки невстигаю хоча на спуску з Тисовця до Козевої швидкість місцями за 70 а середня далеко за 30. Приїхавши на вокзал в Сколе через 10 хв після відправлення мукачівки. Наступний поїзд 22-10. Повечерявши в кафе на заправці ММ мені спала думка зупинити бус який би мене зміг взяти з велосипедом. Ідея було практично зразу реалізована з допомогою працівників ДАІ за що їм дуже вдячний.

Залишити відповідь