Довкола Петроса (соло на баяні:)

Лазещина - перемичка між Говерлою та Петросом - траверс Петроса - перемичка між Менчулом та Петросом - біостаціонар - Кваси - Лазещина
25/08/2009
58

Учасники мандрівки:

ivanp

Попри те, що напарників на подорож не знайшлось, прогноз погоди не залишив мені шансів залишитись в суботу вдома. Захопивши з собою ЖПС, поставив собі також за мету зібрати трохи статистики про цей радіальний маршрут.

Автомобілем добираюсь на 9-15 в Лазещину. Роблю останні приготування, підкріплююсь канапкою, і під здивування господаря подвір’я на якому залишив авто, стартую. Вирішую сильно не вкручувати, прислуховуюсь до биття серця. Суха грунтова дорога (рідко таке тут буває), місцями круті кам’яні ділянки, чудовий серпантин у лісі, останній крутяк до колиб. Підйом на перемичку зайняв 2години 03хв. (відстань 18км. Набір висоти ~ 800м. відмітка – 1488м.) Злазити з ровера через непідсильний градієнт довелось в двох місцях (~200м).
PICT0001
Перемичка: натовпи туристів різноманітного штибу, уазики, місцеві на мотоциклях… І тут несподівано знайоме обличчя – Бантик з «Велокиєва» зі своїм напарником.

Тісний світ ;) Разом перепочили, поговорили, потім далі в дорогу: їм пішки на Петрос (вони отаборились компанією біля о.Несамовите), мені по траверсу навколо. Їду. Поганенько фотографую на мило.

Зображення
Перемичка (Менчул-Петрос). Знову натовпи туристів. Перевірка гальм і вперед до біостаціонару. Пролітаю повз групи попутних і зустрічних туристів, встигаючи сказати тільки «приві….»:) На стаціонарі до вибору два варіанти подальшого спуску: обираю знайомий вже для мене по попередній поїздці – короткий та стрімкий в Кваси (ліворуч). Принагідно перепрошую всіх жителів того району за несамовитий писк моїх гальм :oops:. Весь спуск з перемички до асфальту з нетривалими зупинками зайняв ~ 45 хв. (відстань – 12км. скидання висоти – 1020 м.)

PICT0038

Ділянка асфальтової дороги з Квасів до Лазещини зайняла 1год05хв. (відстань – 19км. набір висоти 160м.) Назустіч раз за разом проносяться групи роверистів, мабуть сотня промчала. Якось веселіше стає від цього.
Фініш. Знову здивування господаря подвіря:) Поїдання залишків канапок. Додому.

Суха статистика:

Протяжність маршруту – 58км.
Час подорожі ~ 6год.
Час їзди – 4год. 35 хв.
Сер. швидкісь – 12.6 км./год.
Набір висоти – 1150м.
Середній пульс – 147
Випито ~ 2.5л. рідини
Погода: неспекотне сонечко в хмарках ~24C. Дякую їй ;)

п.с. Вважаю, що даний маршрут хороший (ідеальний) для проведення одноденних спортивно-туристичних перегонів. Взагалі вся околиця Ясенів могла б стати мекою для велотуристів.

Залишити відповідь