Два озера: Синевир і Росохан

Славське - Волосянка - Ялинкувате - Новоселиця - Голятин - Майдан - Міжгір’я - Синевир - оз.Синевир - Свобода - р. Чорна - р. Молода - Мшана - оз. Росохан - Осмолода - Перегінське - Дуба - Верхній Струтинь - Долина
 • Загальна відстань: 200 км
 • Підготовка.

  Ідея відвідати за один раз відразу два гірських озера виникла якось дуже спонтанно і довго не виношувалася. Викладена в планах на форумі ця думка особливого відгуку не знайшла… Я навіть спокійно ставився до того, що реалізації не буде. Але :)
  В телефонній розмові з потенційним компаньйоном стало ясно, що компанія в мене таки може бути, якщо перенести дату виїзду на 21 число. Я не міг відмовитися від такої компанії і охоче переніс дату виїзду. :D

  День перший. П’ятниця, 21 серпня.

  Мукачівка довозить нас до Славського. … докрутили до Ялинкуватого. На перевалі до Новоселиці виявили будівництво нової кам’яної дороги.
  Від новоселиці до Майдану чудова дорога. У Міжгір’ї в жодному закладі не працює кухня.

  Звертаємо на стару дорогу через перевал до Синевира. Краєвиди захоплюють… перевал в гарну погоду проїзний на 100% і там варто їздити. …селище Синевир. нічліг у підприємця Гички. Вигоди на коридорі, унітаз на кумедному постаменті а-ля трон, злив не працює – відро, умивальник тісний, душ без полички для мила і тримача. Вартість не зовсім виправдана і не гуманна.

  День другий, субота 22 серпня.

  З Синевира до озера. Двічі з нас луплять по дві гривні за проїзд на територію заповідника. Дорога до озера, потерпає від трафіка, на верху повно автомобілів …обідаємо-тире-матрасимо …вирішуємо таки їхати на Росохан.

  В Свободі мрячно. Дорога нас тішить не довго. В лісі мокро і темно. Ліс зарослий і майже не пролазний. Але чистий від сміття…

  Дойшли до перевалу. На верху полонинка із бетонними стовбчиками, на них написи “S”1920 з одного боку і “P” 1922 з іншого боку.

  Їдемо далі …вивалюємо крізь зарослі на невеличку поляну …під великою смерекою вирішуємо розбити табір. Під смерекою як в хаті, затишно і спокійно, …дров повно під боком. …розклали пляжний коврик, Розпалюємо, вечеряємо. Висота над рівнем моря 1100 метрів. Комарів нуль, тільки павуки. На душі спокійно і приємно.

  День третій, неділя, 23 серпня

  items.1251713828.b… вирішуємо ломитися тупо вперед до колишньої залізничної вітки, що позначена на мапі. …Перед нами прірва. Кам’яний схил порослий чорничником з ухилом 45% плюс-мінус 15 градусів. Жеремо чорниці. …деремося крізь ялинки. Ломимося по воді. Русло завалене деревами вздовж і впоперек. Перелазимо, пролазимо, обходимо….видираємося до колишньої залізничної штреки. Далі є яка-не-яка дорога від лісовозів. Їдемо. Дорога розвезена, доводиться їхати руслом річки. … з перервою на перекус ми доїжджаємо до Мшани, там де сходяться потічки і поворот на оз. Росохан. На тому місці стоїть таблиця з туристичною мапою. На вказівнику написано, що до озера 5 км.

  Як виявилося, 5 км. то тільки вздовж потічка, до сараю. За сараєм поворот в ліс і вгору. Маршрут гарно помаркований чорними мітками. Ще два кілометри дряпання на гору.
  Озеро Росохан. Висота 1100 метрів. Вода прозора-прозора і зимна-призимна. …позимніло, передумав купатися.items.1251713700.b

  Осмолода виявилася запакованою туристами. …натрапляємо на чудову господиню в якої все у квітах. Її туристи, що забронювалися, не приїхали і сказали що їх не буде. Господиня погодувала смачною вечерею. Приємна втома просто звалила з ніг.

  День четвертий, понеділок, 24 серпня.

  Спали довго. Снідали довго. Довго сиділи на лавці перед хаткою: чистили заляпаний напередодні одяг, перепаковувалися тощо. …біля другої дня виїхали. До Долини їхали неспішно, через глухі села.

  …електричка на львів з пересадкою у Моршині. У Львові пів на дванадцяту. Я відчуваю себе щасливим. Роїзджаємося по домах.

  Післямова.

  Без сумніву, це була одна з найкращих моїх подорожей.
  Крім того, що були зреалізовані сміливі плани з відвідування двох чудових гірських озер, я відчув що таке талан. Таланило у всьому. Погода була просто чудова. Спонтанні рішення з навігацією теж були вдалими. Місця, які відвідали, були надзвичайними. Але головне, мені пощастило з компанією.

  Є що сказати?

  СТАРТ: 21/08/2009

  Складність:

  Учасники мандрівки:

  Whitefox та Orange